Aktuality

Shromáždění proti odvolání děkana Miroslava ŠevčíkaVýzva POJĎME SE NEBÁT!

Naše vláda škodí lidem. Zasahuje jim do životů, ohrožuje jejich svobodu i prosperitu. Prodává naši suverenitu a slouží cizím zájmům. Náš národ ale není stádem ovcí. Často to dlouho vypadá, že si nechá líbit všechno. Ale když se pak ozve, obvykle to stojí za to. Poměry v naší republice jsou dnes natolik neudržitelné, že chvíle se nahlas ozvat právě přichází.

Drtivá inflace sebrala během krátké doby velkou část úspor všem z nás, kdo mysleli na budoucnost. Energetická drahota posílá do chudoby stále další a další vrstvy našich obyvatel. Před krachem jsou živnostníci, malé a střední firmy i firmy a značky se staletými kořeny patřící k národnímu bohatství. A v neposlední řadě to nejděsivější: Vláda dělá vše pro to, aby nás zatáhla do válečného konfliktu.

A v této situaci připravuje vláda kroky, které... (celý text výzvy)
PODEPSAT VÝZVU

Prohlášení iniciativy Zachraňme náš stát k 2. kolu prezidentských voleb

Prohlášení iniciativy Zachraňme náš stát k hlasování o nedůvěře vlády

(text prohlášení)

Podporujeme demonstraci za vyslovení nedůvěry vládě

Mír a spravedlnost

Prohlášení k výzvě Mír a spravedlnost

17. listopadu – Vyšehrad a Národní uliceFotogalerie z průvodu na Národní třídu na Vltava.news


Akce 17. listopadu – v 9:00 Hlávkova kolej, v 17:00 Vyšehrad a pochod na Národní

Vážení spoluobčané!
Státní svátek 17. listopadu je historickým symbolem zápasu za svobodu, občanská práva a suverenitu naší země. Tyto hodnoty jsou vážně ohroženy i dnes. Pod záminkou údajné obrany demokracie je opět zpochybňována svoboda slova a přesvědčení. Političtí oponenti vlády jsou zastrašováni, skandalizováni a umlčováni cenzurou. Šíří se atmosféra špiclování, provokací a udavačství. Odmítáme takový vývoj a vyzýváme všechny svobodymilovné občany, aby si připomněli odkaz 17. listopadu a připojili se k akcím iniciativy „Zachraňme náš stát!“, které vyvrcholí večerním průvodem z pražského Vyšehradu na Národní třídu.


9:00 – Pietní akce u Hlávkovy koleje

Přátelé, zveme Vás na pietní akci 17. 11. u Hlávkových kolejí v Praze, k uctění výročí památky československých studentů a vlastenců povražděných německými okupanty 17. a 18. 11. 1939. Prezident republiky je po zásluze vyznamenal medailí Za chrabrost.

Uctěme památku obětí skutečných hrdinů 17. 11. boje za náš stát a dostojme jejich odkazu zvláště nyní, kdy otázka české státnosti, nezávislosti a svébytnosti je tak často zpochybňována.

9:00 Pietní akce před Hlávkovou kolejí v Praze, a to jako připomínka obětí nacistické perzekuce československých vysokoškoláků ze 17. listopadu 1939.


14:00 Sraz před bývalým Federálním shromážděním (Nová budova Národního muzea - Vinohradská 1) a připojení se k průvodu na Českou televizi.

17:00 – Pochod Zachraňme náš stát z Vyšehradu na Národní

Pojďme se společně sejít na Vyšehradě, na místě, které je neodlučitelně spjato s naší státností, a vydejme se na společnou cestu na Národní třídu demonstrovat naše odhodlání zachránit to, co nám odkázaly generace našich předků.

Před 33 lety šel průvod na Národní třídu, aby bojoval za svobodu, která je nám postupně opět odnímána. Nenechme se o ni znovu připravit.

za svobodu
za zrušení cenzury
za právo na pravdivé informace
za státní suverenitu
za propuštění politických vězňů

17:00 Setkání před bazilikou svatého Petra a Pavla v Praze na Vyšehradě a následný pochod na Národní. A vezměme si sebou svíčky.


Rozhovor na Incorrect.cz – Zuzana Majerová, Václav Hrabák – iniciativa Zachraňme náš státVyhlášení iniciativy Zachraňme náš státProhlášení iniciativy Zachraňme náš stát ke státnímu svátku 28. října

28. říjen 1918 je důležitým mezníkem v tisícileté historii české státnosti. Došlo k formální obnově naší suverenity, k opuštění svazku s Rakousko-uherskou monarchií a, v neposlední řadě, také k ukončení hrůz První světové války. Války, kterou Češi nechtěli, kterou si nepřáli a do které byli vmanipulováni... (číst celý text)

7. listopadu: Hovory na pravici – Jak se pozná totalita. Za názor do basy? Jak se bránit zvůli novodobých cenzorů

Akce D.O.S.T. pořádá v den patnáctého výročí zveřejnění Manifestu D.O.S.T. v pondělí 7. listopadu od 17 hodin svůj třicátý čtvrtý diskusní večer... (podrobnější info)

Tisková zpráva ke vzniku výzvy Zachraňme naši republiku

Tisková zpráva v PDF
12. září 2022

Zachraňme naši republiku

Zachraňme naši republiku je společná aktivita stran, hnutí a osobností, kteří se spolu aktivně scházejí a jednají o vzájemné spolupráci a společném postupu. Na základě jednání u kulatého stolu budou vydávat společná prohlášení a konkrétní plány na možné zastavení ničení naší republiky, kterou realizuje vláda Petra Fialy.

Pracujeme na tom, aby vznikl nepolitický kompetentní tým odborníků s organizačními a manažerskými schopnostmi, který by po pádu vlády, který by v zájmu České republiky měl přijít co nejdříve, pomohl dovést zemi k volbám, a který bude mít podporu politických stran napříč opoziční scénou.
11. září 2022Záznam z vyhlášení výzvy Zachraňme naši republiku
Ctiněves – Říp 10. záříJiří Kobza (SPD), Milan Čech (Trikolóra), Ladislav Jakl (Institut Václava Klause), Daniela Kovářová (bývalá ministryně spravedlnosti), Marek Obrtel (domobrana), Václav Hrabák, Otto Jarolímek (Soukromníci), Věra Bourová (ANS), Pynelopi Cimprichová (Švýcarská demokracie), Jan Skalický (Kudy z krize) a další. Hudbou doprovází písničkář Pepa Nos. Na závěr česká hymna na Řípu
Raptor TV
10. září 2022
výzva v PDF ke stažení

Sledujte náš web a také se přihlaste k odběru

Naší výzvou k demisi naše aktivita nekončí, ale začíná.

Na dalších krocích k záchraně naší republiky usilovně pracujeme a co nejdříve budeme tyto další kroky zveřejňovat a šířit.

Naše aktivita je otevřená všem lidem, stranám a spolkům, kteří chtějí přiložit ruku k dílu za záchranu naší krásné země.

Tím nejdůležitějším, aby se naše snahy naplnily, je vaše aktivita a podpora. Bez ní to nepůjde. Ale právě protože země česká oplývá moudrými a statečnými lidmi, tak věříme, že zvítězíme.


Mediální partneři


             

 

Shromáždění proti odvolání děkana Miroslava Ševčíka

1. května – Pochod za mír a shromáždění na Vítkově – Stát jsme my, občané České republiky!

Pojďme šířit naše noviny

Věstník Vltava

Výzva POJĎME SE NEBÁT!

(text výzvy)
PODEPSAT VÝZVU

Mír a spravedlnost

Prohlášení k výzvě Mír a spravedlnost

Bašta na Hrad!

Společná výzva zástupců stran, hnutí a spolků

17. 11. pochod Zachraňme náš stát z Vyšehradu na Národní

(podrobnosti)

Vyhlášení iniciativy Zachraňme náš stát

Záznam z vyhlášení výzvy Zachraňme naši republiku


 

#zachranmenasstat